Turuncu Holding A.Ş. Kamuoyu Duyurusu

26.07.2021- 11.08.2021 tarihleri arasında Muhasebe Departmanı personeli olarak çalışmış olan ve "muhasebe biriminde çalışmak istediğinden emin olmadığı ve masa başı çalışmaktan mutsuz olduğu" gerekçesiyle şirketimizden kendi isteği ile ayrılan N.Ç. adlı eski çalışanımızın, sosyal medya hesabından şirketimiz hakkında yapmış olduğu itibarımızı zedelemeye yönelik, yalan ve iftira içerikli paylaşımı hakkında şirketimizce kamuoyunu bilgilendirme zarureti doğmuştur.

Yönetim felsefemiz doğrultusunda ‘insan' en önemli değerimiz olarak kabul edilmekte, dini ibadet özgürlüğünü ve insana saygıyı her daim önde tutmaktayız. Bu sebeple haksız biçimde itham edildiğimiz üzere, şirketimiz hiçbir zaman çalışanlarının ibadet özgürlüğünü kısıtlamamış olup, aksine tüm çalışanlarımız dini ibadetlerini özgürce yerine getirebilmektedir.

Gerçek dışı tüm iddia sahipleri hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğunu; gerekli hukuki ve cezai süreçlerin şirketimiz tarafından ivedi olarak başlatıldığını önemle belirtmek isteriz. Turuncu Holding A.Ş. olarak, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü ayrımcılığa karşı olan tavrımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.